_ Aktualności: Rodzinny weekend na targach zakończony!
Partner Wydarzenia


Patronat Merytoryczny


Patroni Medialni

Rodzinny weekend na targach zakończony!

15 814 dorosłych i dzieci uczestniczyło w rodzinnym weekendzie na targach w Poznaniu. Na ekspozycji targów Happy Baby, Aqua&Zoo i Hobby każdy – niezależnie od płci i wieku – mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Była to wyjątkowa okazja, by w gronie rodzinnym rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Zabawy dla maluchów, warsztaty dla rodziców

Targi Happy Baby przyciągały głównie młodych rodziców z ich maluchami. Na najmłodszych czekały ciekawe zajęcia, dostosowanych do ich wieku, m.in. animacje dla najmłodszych, warsztaty z budowania konstrukcji z klocków LEGO, strefa gier planszowych, warsztaty kaligrafii, pokazy cukiernicze i taneczne czy zabawy muzyczne i przedstawienia. Rodzice mieli nawet możliwość pozostawienia dzieci pod opieką animatorów i skorzystania z bogatej oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Na ekspozycji można było nabyć wszelkie niezbędne elementy wyprawki: kosmetyki, wózki, akcesoria, ubranka, mebelki itd. – zarówno nowe od producentów i dystrybutorów na stoiskach wystawców, jak i używane bezpośrednio od innych rodziców podczas Mamiego Babiego Targu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także wykłady dla rodziców prowadzone przez ratowników medycznych, prawników, trenerów chustonoszenia i psychologów. W związku z tematem przewodnim tegorocznej edycji, jakim jest ZDROWIE, specjaliści współpracujący z projektem Świadoma Mama opowiadali o prawidłowej diecie przed, w trakcie i po ciąży, pokazali skuteczne ćwiczenia, które warto wykonywać, aby zachować formę przed i po porodzie. Podczas spotkania motywacyjnego dla przyszłych mam coach opowiadał, jak aktywnie wykorzystać okres ciąży na rozwój osobisty, by późniejszy powrót do pracy nie stanowił problemu. Na miejscu można było także wykonać bezpłatne badania USG 3D. Zwiedzanie znacząco ułatwiały szerokie alejki umożliwiające spokojne zwiedzanie z wózkiem lub kilkuletnim maluchem, czy strefy karmienia i przewijania.

Gry i modele dla pasjonatów

Miejscem spotkań młodszych i starszych ludzi z pasją były targi Hobby. Precyzyjnie budowane makiety linii kolejowych o łącznej powierzchni niemal dwóch tysięcy metrów kwadratowych i ręcznie wykonywane modele lokomotyw, wagonów czy samolotów wzbudzały powszechne zainteresowanie. Ale nie zabrakło też innych atrakcji – w ramach festiwalu GRAnat można było wypożyczyć i pograć w nowości ze świata gier oraz kultowe planszówki, w strefie Akademii Drona samodzielnie popilotować bezzałogowe i dopingować zmagania uczestników Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych, którzy zmierzyli się na specjalnie przygotowanym torze.

Zwierzaki kochają wszyscy

Ekspozycja Aqua&ZOO, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Oswojona dzikość”, przyciągała wszystkich, jednak to maluchy najtrudniej było potem namówić do wyjścia z pawilonu. Nic w tym dziwnego, gdyż podczas tych targów fascynujące życie zwierząt prezentowali publiczności hodowcy z całej Polski. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in.: wystawę papug, kanarków, skalarów, lotopałanek, tenrek, jeży, tłustogonów, pytonów, ptaszników, skorpionów czy agam. Na miejscu można było zakupić niektóre zwierzęta, a także karmę, zabawki i gadżety dla swoich pupili. Dodatkową atrakcją były Polskie Mistrzostwa Żaglowców, których zwyciężczynią została Marta Urbaniak.

Dziękujemy! Cieszymy się, że byliście z nami! Do zobaczenia już za rok - 7i 8 października!

>>> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ <<<

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact